13 Ağustos 2016

Yangın Söndürme Cihazları


Olası bir tehlike anında kullanıma hazır halde her katta bulunan yangın dolabı yangının büyümesini engeller. İçindeki vanayı açtıktan sonra suyu tazyikli bir şekilde ateşe püskürtebilirsiniz. Yangın çıktığında ısının yükselmesiyle aktif hale gelen strinler ise suyu yağmurlama şeklinde ateşin üzerine püskürtür. Diğer yangın esnasında kullanabileceğiniz malzemeler ise yer altı ve yer üstü yangın hidrantları, farklı büyüklüklerdeki yangın tüpleri, yangın söndürme topları, yangın battaniyeleri ve koruyucu kıyafetlerdir. Ne zaman ve nerede çıkacağı belli olmadığından binalarda özellikle riskli bölgelere belli aralıklarla yerleştirilmesi gereklidir.Binalarda her katta 30 metrelik aralıklar halinde bulunması gerekli olan yangın dolabı yangına ilk müdahelenin yapılması açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra taşıması kolay olan Her türlü yangın riskinin bulunduğu ortamlarda kullanılması etkili bir yöntem olan bu cihazlar özellikle parlayıcı olan benzin, mazot, boya gibi petrol kimya türü maddelerin söndürülmesinde kullanılır.

ABC tozlu yangın söndürücü olarak da bilinen kuru kimyevi tozlu yangın söndürme cihazları A, B ve C tipi yangınlarda yani metal ve elektrik yangınları haricindeki tüm yangınlarda kullanılabilen cihazlardır. Katılar, yanıcı sıvılar ve yanıcı gazlar nedeniyle çıkan yangınlar ABC tozu ile söndürülebilir.

ABC tozlu yangın söndürme cihazları, yangınla mücadelede üstün kapasiteye sahiptir. Ancak tozun maddelerin içine girip ıslatmaması nedeniyle yangın üzerinde iyi bir soğutma etkisine sahip değildir ve doğru şekilde söndürülmemiş yangınların tekrar alevlenmesine neden olabilirler.

Tozlu söndürücüleri kullandıktan sonra ortamın temizlenmesi zordur. Ev ürünleri, elektronik ürünler ve halılar zarar görür.

Ücretsiz Keşif ve detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin; sizi ziyaret etmekten memnuniyet duyuyor olacağız.

Yangın Söndürme Cihazları