13 Ağustos 2016

Danışmanlık


Yangın Danışmanı

Destek Yangın olarak tecrübeli mühendislerimiz/yangın danışmanlarımız ile projeleriniz için şartname hazırlanması veya uygulama kontrolörlüğü gibi ihtiyacınız olan her türlü yangın danışmanlık hizmetini projenizin gereksinimine uygun olarak yerel veya uluslararası standartlarda veriyoruz.

Maalesef ülkemizde yılda yaklaşık 100,000 yangın vakası yaşanıyor ve bunların 25,000 kadarı ise İstanbul’da meydana geliyor. Pek çok yangın gerekli önlemler alınmadığı veya alınan önlemler doğru uygulanmadığı için büyük mali hasara sebep olurken bazıları ise maalesef can kaybı ile sonuçlanıyor. Önlenemeyen her yangın hem ülkemiz için hem de firmalar için mali kaybın yanında prestij kaybına sebep oluyor.

İtfaiyede yıllarca aktif görevde bulunmuş, konusunda uzman, deneyimli yangın danışmanı kadromuz ile hem binanızın yerel yangın yönetmeliğini karşılayan optimum çözümler ile korunmasını sağlarken, hem de en kısa zamanda olumlu itfaiye raporunuzun alınmasını sağlayarak firmanızın yanlış uygulamalar ile zaman ve para kaybetmesini önleyebilirsiniz. Dilerseniz daha detaylı risk analizleri ve NFPA gibi uluslararası standartlar ışığında öncelikle ihtiyacınız olan sistemleri belirleyebilirsiniz. Yapılan inceleme sonucunda sprinkler, yangın algılama, yangın dolapları, yangın merdiveni, basınçlandırma gibi ihtiyaçlarınızı en olası yangın tiplerine göre en doğru şekilde belirleyebilir, böylece hem gereksiz önlemlere yatırım yapmamış hem de işyerinizi alevlerden en doğru şekilde korumuş olursunuz.

Yapının risk sınıfının belirlenmesi, herhangi bir yangın durumu için senaryo oluşturulması, yapıya uygun ihbar ve söndürme sisteminin seçilmesi, yangına karşı alınması gereken önlemler konularında müşterilerimize üst düzey bir yangın danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ücretsiz Keşif ve detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin; sizi ziyaret etmekten memnuniyet duyuyor olacağız.