13 Ağustos 2016

LPG ve Doğalgaz Alarm Dedektörleri


Evlerimizde olası zehirleyici ve patlayıcı gazlara baktığımızda; özellikle mutfaklarda ve banyolarda tüp dediğimiz likit petrol gazların (LPG) içerisinde bulunduğu gazların ek ve kullanım noktalarından sızması tehlikesi söz konusudur. Bu gazlar havadan ağır olduğu için yere yakın seviyelerde öncelikle birikmektedir.

Doğalgazın özellikle konutlarda yaygın kullanılmaya başlamasından sonra, mutfaklarımızda ve ısınma amaçlı cihazlarımız doğalgaz ile çalışır hale gelmiştir. Doğalgaz havadan hafif ve kokusuz bir gazdır. Bu gazın da ek ve kullanım noktalarında sızması riski vardır.

Benzer şekilde evimizde likit petrol gaz (LPG) kullanıyorsak, evimizde ve iş yerlerinizde en az bir adet LPG algılayıcı ve en az bir adet karbonmonoksit algılayıcı bulunmalıdır.

Ücretsiz Keşif ve detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin; sizi ziyaret etmekten memnuniyet duyuyor olacağız.

Alarm durumunda yapılması gerekenler

• Panik olmayın.

• Doğal gaz ya da LPG gaz algılayıcınızdan alarm geldiyse hiçbir elektrikli cihazı çalıştırmayın, aydınlatma anahtarlarının konumlarını değiştirmeyin.

• Gaz akışını sağlayan vanaları kapatın.

• Kapı ve pencereleri açarak ortamı havalandırın.

• Ortamdaki gaz seviyesi güvenli seviyeye düştüğünde alarm kendiliğinden kesilecektir. Alarm çalmaya devam ediyorsa, ortamı terk edin ve gaz dağıtım şirketi, itfaiye birimlerine haber verin.

• Baş ağrısı, mide bulantısı gibi karbonmonoksit zehirlenmesi belirtileri varsa, bir sağlık kuruluşuna başvurun.

LPG ve Doğalgaz Alarm Dedektörleri